Basın Odası (9)

Haberler.com
10.11.2017 02:12

Haberler.com

'Eşekle Su Taşıma Çilesi' Sona Erecek Samsun'un Vezirköprü İlçesinde İçme Suyu Bulunmayan 33 Köyde Eşekli Su Taşıma Çilesi 1 Eylül 2008 Tarihinde Sona Erecek. Samsun'un Vezirköprü ilçesinde içme suyu bulunmayan 33 köyde eşekli su taşıma çilesi 1 Eylül 2008 tarihinde sona erecek. Yıllardır su sıkıntısı çeken Vezirköprü'nün 33 köyü, suya kavuşacakları günü iple çekiyor. 2007 KÖYDES yatırımları kapsamında Başalan grubu içme suyu ve arıtma tesisi inşaatı, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihalesi yapılarak köylülerin içme suyu ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalara başlandı. Başalan grup suyu kapsamında bulunan köy muhtarları, kaymakam ve birlik encümenlerine teşekkür pankartları asarak memnuniyetlerini dile getirdi. Köylüler, yıllar sonra da olsa çeşmelerinden su akacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Başalan grup suyuyla birlikte kuyudan su çekerek eşeklerle evlerine götürmekten kurtulacak olan Türkmen köyü kadınları ve çocukları ise köylerine suyun gelecek olmasını sevinçle karşıladılar. Vezirköprü Kaymakamı Adem Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2 yıldır ilçenin sorunlarının üstesinden gelmeye çalıştıklarını, köylerin en önemli sorunlarından biri olan su konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ve Vezirköprü'nün susuz köyünün kalmayacağını kaydetti. 1 yıl sonra kuyulardan su çekerek eşeklerle taşımanın tarihe karışacağını dile getiren Arslan, köylerde alt yapı çalışmaları ve parke çalışmalarına hız verileceğini, köylü vatandaşlara hak ettikleri hizmeti ulaştıracaklarını söyledi. 33 köyü suya kavuşturacak Vezirköprü Duruçay Barajı'ndan getirilecek suyun Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 3 milyon 650 bin YTL'ye ihalesi yapılan Başalan grup suyunun çalışmalarının 1 eylül 2008 tarihinde biteceği açıkladı.
Devam
Konutun Patronları
31.10.2017 00:52

Konutun Patronları

Ona9 Dragos'ta Tapular Hazır Yılmazlar İnşaat'ın Maltepe'de kendi arazisi üzerine yapımına başladığı Ona 9 Dragos projesi merkezi lokasyonu ile hayatın tam merkezinde yer alıyor.  
yatırımrotasi.com
30.10.2017 06:41

yatırımrotasi.com

Ona 9 Dragos projesi Dragos'un tam kalbinde Yılmazlar İnşaat’ ın Maltepe’ de kendi arsası üzerine yapımına başladığı Ona 9 Dragos projesi yüksek prim potansiyeli ve zengin sosyal alanları ile gayrimenkul yatırımı gerçekleştirmek isteyen insanlardan yoğun ilgi görüyor.
Devam
emlakkulisi.com
30.10.2017 06:36

emlakkulisi.com

Maltepe Ona 9 Dragos satış fiyatı! Yılmazlar İnşaat EN Grup imzasıyla yükselen Ona 9 Dragos projesinde tapular hemen veriliyor. Maltepe Ona 9 Dragos satış fiyatı dairelerin alanlarına ve kat planlarına göre değişiyor.
Devam
Yukarı